Javítóvizsga

(Kivonat a Házirendből és a Pedagógiai programból)

Javítóvizsgát tehet az iskolánk tanulója, ha

• a tanév végén – legfeljebb három tantárgyból – elégtelen osztályzatot kapott,
  • az osztályozóvizsgáról, a különbözeti vizsgáról – legfeljebb 3 tantárgyból – neki felróható okból elkésik, távol marad vagy a vizsgáról engedély nélkül eltávozik.

A vizsgabizottságok min. 3 bizottsági taggal működnek intézményünkben, kijelölésük az igazgató hatásköre.

A javítóvizsgák időpontja

Iskolánkban a javítóvizsgák időpontjai aug. 15-től aug. 31-éig terjedő időszakban vannak. A javítóvizsga időpontokat az intézmény honlapján az intézményvezető minden tanév június 30-ig közzéteszi.

A javítóvizsga tartalma

Minden vizsgatantárgy követelményei azonosak az adott évfolyam adott tantárgyának az iskola pedagógiai programjában rögzített követelményrendszerével. Az osztályozó és a javítóvizsgán az adott tanév helyi tantervben előírt tananyaga kérhető számon. Ez az iskola helyi tantervében megtalálható. Az egyes tantárgyakból a vizsga összetevőinek – a témaköröknek – súlyozását az érintett munkaközösségek határozzák meg.

Az osztályozóvizsga tantárgyi követelményei és tanulási segédanyagok az E-learning menüpontban is megtalálhatóak tantárgyakra lebontva.

Tantárgyankénti osztályozó/javító/különbözeti/pótló vizsgák

Tantárgy Írásbeli Szóbeli Gyakorlati
magyar nyelv x x
irodalom x x
matematika x  x*
történelem   x
idegen nyelv x x
földrajz x  x*
biológia x  x*
kémia x  x*
fizika x  x*
informatika    x* x
testnevelés     x
tanulásmódszertan x
etika x
ének     x
mozgóképkultúra és médiaismeret x
rajz és vizuális kultúra x
fotó     x
videó     x
dráma és tánc     x
színháztörténet   x
beszédtechnika     x
sporttörténet x
sportegészségtan x
sportági ismeretek x
sportetika x
testnevelés elmélet x
sportpszichológia x
sport és szervezetei x
edzéselmélet x
életvitel x
társadalomismeret x

*További információk az Intézmény vizsgarendszeréről a Pedagógiai programban olvashatóak.